Komiks Pan Motorek - kontynuacja przygód Panny Kreseczki

Po niedawnej premierze kultowej „Panny Kreseczki” przyszedł czas na kolejnego bohatera Wandy Chotomskiej. „Pan Motorek” już 5. lutego 2014 roku w księgarniach.

W latach 1958–1959 na ostatniej stronie „Świerszczyka” co tydzień Wanda Chotomska publikowała jedno ze swoich wierszowanych opowiadań z Panną Kreseczką w roli głównej. Po zamknięciu cyklu przygód Kreseczki, dzieci czekały na kolejnego bohatera. Autorka powołała więc do życia Pana Motorka.

Pan Motorek to bohater jedyny w swoim rodzaju. Pije benzynę, bacznie przygląda się otoczeniu i pomaga, komu może. Za fryzjera strzyże klientów, za gospodynię (jako odkurzacz) sprząta bałagan. Zastępuje zmęczonego konia w zaprzęgu, a szafę zamienia w windę (dzięki czemu przekonuje się, że wożenie panienek i grubasów to zupełnie różne zadania!).

Warto zauważyć, że jego historia doskonale odpowiadała czasom, w których powstawała, ukazując zmiany zachodzące w świecie. Pan Motorek to synonim nowoczesności – treściowej, formalnej oraz ilustracyjnej, co widać w rozwiązaniach proponowanych przez mistrza Butenko, np. we włączeniu w klasyczną ilustrację zdjęć autorki.

„Pan Motorek” to kolejna już pozycja z nowego cyklu wydawnictwa MUZA SA, które wraz z Muzeum Książki Dziecięcej publikuje klasykę polskiej literatury dziecięcej. Seria „Muzeum Książki Dziecięcej poleca” to fantastyczna okazja dla starszych czytelników, żeby wspomnieć najmłodsze lata oraz dla czytelników małych, żeby poznać książki, które kształtowały ich rodziców.

Źródło: Wydawnictwo Muza